Geen producten (0)
Geen producten (0)

Helaas bevinden er zich in deze categorie nog geen producten.

Probeert u het later nog eens!

 

 

Wolny Uniwersytet w Amsterdamie i holenderskie Ministerstwo Edukacji stworzyły bazę danych o znaleziskach z Holandii. Baza danych PAN - Portable Antiquities of Netherlands została stworzona, aby detektorysta miał możliwość rejestrowania swoich znalezisk. Taką bazę danych planowano od 2016 r., Kiedy zdecydowano, że wykrywanie metalu w artefaktach archeologicznych w Niderlandach byłoby legalne. Jest częścią grupy North Sea Area Finds Recording Group i współpracuje z wieloma organizacjami, w tym z programem Portable Antiquities Scheme w Wielkiej Brytanii i najnowszą bazą danych Medea w Belgii. Na stronie internetowej PAN dane są klasyfikowane według okresów i istnieje również możliwość identyfikacji artefaktów oraz kart z znaleziskami w każdym regionie kraju: https://www.portable-antiquities.nl/pan/#/public

 Celem PAN jest dokumentowanie i publikowanie znalezisk o znaczeniu archeologicznym. Publikowanie znalezisk w Internecie ma na celu udostępnienie ich dla dziedzictwa kulturowego, badań akademickich, muzeów i całego ogółu społeczeństwa.

 

Partnerzy Projektu

PAN jest koordynowany przez Vrije Universiteit Amsterdam (VU). Głównymi partnerami projektu są: Krajowa Agencja Dziedzictwa (RCE), Uniwersytet Leiden (UL), Uniwersytet Groningen . ID monet wydawane są  przez specjalistów w NUMIS dokument potwierdzający wartość danego przedmiotu  ,następnie przekazywany jest do Banku Holandii (DNB). Odznaczenia opisywane są przez ekspertów Uniwersytetu Kunera Radboud  (Nijmegen). Stowarzyszenia archeologów De Detector-Amatorzy (DDA),  www.bodemvondstenwereld.nl ze wsparciem ze strony Coinhunter Company (CC), Archeologiczne Werkgemeenschap Nederland (AWN) Noordelijk Archeologiczne Depot (NAD) w Nuis, Fries Museum (Leeuwarden), The Gelders Archeologiczne Centrum (GAC) w połączeniu z Museum Het Valkhof i Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) i ArcheoHotspots w różnych miastach oferują gościnność .Landschap PL Erfgoed Utrecht (Leu), a prowincji Limburg, Drenthe i Zelandii współpracują z PAN. PAN Znaleziska są przechowywane w DANS krajowym, cyfrowym archiwum.

 

Międzynarodowa współpraca

PAN jest częścią Findings Recording Group w Regionie Morza Północnego, współpraca organizacji specjalizujących się w rejestracji znalezisk archeologicznych. Pozostałymi  członkami są Przenośne Starożytności w Anglii i Walii, MEDEA we Flandrii i DIME w Danii.

 

Kontakt

Chcesz zgłosić swoje znaleziska? Skontaktuj się z naszym Oficerem Łącznikowym Finds.Czy chcesz uzyskać dostęp do zastrzeżonych części PAN do badań lub masz inne pytanie dotyczące PAN? Wyślij e-mail na pan.fgw@vu.nl.

Facebook Twitter

We use cookies to our website. By using the website you agree with this.